STAŇ SE NAŠÍM FANOUŠKEM

 

HISTORIE STAVEBNICE LEGO®:

 

LEGO® je stavebnicí, která naše děti těší už několik dlouhých let. Počátky této hry sahají až do roku 1932, kdy hra vznikla. Hru vymyslel Ole Kirk Christiansen. Roku 1934 dostává firma jméno LEGO® , které bylo složeno ze 2 Dánských slov LEg a Godt (v překladu tyto slova znamenají dobře si hrát). Roku 1949 začala firma vyrábět přes 200 různých dřevěných i plastových hraček. Postupně tak vzniklo LEGO®. Od dob, kdy tato hra obletěla skoro celý svět uplynulo už několik let a vývoj stavebnice LEGO® neustále postupuje dopředu. Princip hry je skládat kostičky do sebe.Tato stavebnice je vhodná pro malé i velké děti mající rádi stavebnice. Stavebnice pomáhá rozvíjet zručnost, motoriku a fantazii dětí. LEGO® nabízí několik druhů stavebnic přes obyčejné až po velké, kde si děti můžou udělat svůj vlastní svět.

Ve světě stavebnice LEGO® najdete vše po čem vaše děti touží. Hrát a stavět můžete kdykoliv a skýmkoliv. Hra je vhodná ať jste doma nebo na prázdninách, s kamarády a nebo s rodinou. Všude můžete mít tuto skvělou stavebnici sebou. Kostičky do sebe dobře zapadají a jsou témeř nezničitelné. Existuje několik různých sad her přes farmu, auta až k letišti nebo policejní služebně a mnoho dalších. Je jen na vás, jakou si právě vyberete. Ať už jsou to jakékoliv druhy stavebnice LEGO®, určitě to vás i vaše děti pobaví. Děti tuto hru zbožňují a díky nim, byla stavebnice roku 2002 zvolena hračkou století. I letos se nabídka stavebnice LEGO® bude rozšiřovat, tak neváhejte a tuto stavebnici si co nejrychleji pořiďte. Vaše děti vám budou vděčné.


ZAČÍNÁME

Ať už jste první stavebnici dostali jako dárek nebo jste ji koupili sami, určitě se Vám bude hodit pár praktických rad, které Vám pomohou a díky nimž si hraní s dětmi skutečně užijete a budete rozvíjet jejich tvořivost a fantazii.

Většina dětí začíná se stavebnicemi poměrně brzy, protože sety DUPLO jsou určeny pro opravdu malé děti. Již od dvou let je zaujmou pestré barvy a tvary kostek. Velikost kostek a jednotlivých dílků je tak akorát do malé ručky. Nejlepším začátkem je určitě set se zvířátky. Dítě se učí přiřazovat zvuky domácích zvířát nebo zvířat ze zoologické zahrady. Postupně, jak se vyvíjí dětská motorika, doporučujeme rozšířit zvířátka o kostky. Jednoduše dítěti ukažte jak pasují na sebe. Jakmile je umí samo zacvakávat a postaví třeba komín, je řada přidat do vaší výbavy praktickou podložku. Díky ní můžete začít stavět. Na podložku můžete zacvaknout zvířátka nebo kostky. Vytvoříte tak plot mezi zvířátky, postavíte jim domeček a podobně. Díky podložce budou držet na svém místě a vy se nemusíte bát i složitějších staveb. Podložka přinese výhodu i pro Vás. Celý výtvor jednoduše i s podložkou přemístíte a druhý den pokračujete tam kde jste skončili.

Praktická hra pro malé děti je například na rodinu. Pořiďte si figurku která je podobná mamince, tatínkovi, babičce, dědečkovi, dítěti a jeho sourozencům. Dobré je nezapomenout na domácí zvířátka, které dítě vidí doma kolem sebe. Abyste nemuseli kupovat celé sady jen protože potřebuje maminku s tmavými nebo blond vlasy, přinášíme v našem obchodě možnost zakoupit jednotlivé nové díly. Další možností je zakoupit již použité díly, které jsou levnější a umožní vám dokoupit si i ty, které se již běžně neprodávají.

Ve třech letech již děti touží po složitějších a tématických sadách, kterých je na trhu nepřeberné množství. Mezi ty nejoblíbenější patří určitě rodinný dům, u chlapců hasičské a policejní sady, farma. Výběr je opravdu veliký.

Tyto sady jsou mezi dětmi velmi oblíbené a často si s nimi hrají děti i ve věku 7 let. Běžně ale již ve 4 letech můžete začít skládat klasické malé lego označené 4 plus. Dítě již má dostatečně vyvinutou jemnou motoriku a navíc už nehrozí spolknutí nebo požití malých částí.  Ale i tak se DUPLO setů nemusíte vzdávat. DUPLO a klasické LEGO do sebe pasují.

Na tomto obrázku vidíte dobře poměr mezi DUPLO kostkou a kostkou LEGO. DUPLO ve skutečnosti znamená, že má dvojnásobné rozměry.

 

 

I u klasických kostek LEGO doporučuje opět začít podložkou (menší nebo velikou), na kterou budete svoje výtvory skládat. Dobrým základem je i základní box s kostkami nebo tématicky zaměřené stavební sady. Postavit si můžete třeba celé město včetně dopravních prostředků a domů. Pokud se pustíte do většího projektu, určitě u nás najdete vše potřebné. Vzhledem k tomu, že dílky jsou už poměrně malé, stane se že se nějaký ztratí nebo omylem vyluxuje. U nás proto najdete i jednotlivé LEGO dílky, ať už jako náhradu nebo doplnění vašich stávajících sad. Skládání si můžete zpestřit doplněním dalších zajímavých LEGO minifigurek nových i hraných.

Pokud máte kostek i dílů dostatek, podpoří vaši fantazii i samostatné LEGO návody. Nečerpáte zde nejen inspiraci ale i nové techniky na skládání.

Přejeme Vám hodně úspěchů, inspirace a radosti při vašich velkých projektech. Podpořte svoje děti a zapojte se.

Skládejte s námi!